Dzięki numerowi VIN możemy sprawdzić najważniejsze informacje o naszym pojeździe, a dokładniej sprawdzić historię naszego pojazdu nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Jeśli koniecznie chcesz mieć pewność, że zakupiony przez Ciebie wóz nie jest kradziony lub powypadkowy, zerknij na jego numer VIN. Dzięki niemu będziesz w stanie poznać więcej szczegółów na temat swojego nowego pojazdu. Aby ułatwić Ci cały proces zapraszamy na naszą stronę, na której zgromadziliśmy z myślą o Tobie umiejscowienia numerów VIN w marce Mercedes-Benz. Po spisaniu numeru wystarczy, że wpiszesz go w pole, które znajduje się poniżej, a my, aby Ci pomóc, udostępnimy darmowy raport dotyczący przeszłości Twojego auta. Dowiesz się z niego o odnotowanych przebiegach, fabrycznym wyposażeniu oraz o dokonanych naprawach.

Dekoder VIN Mercedes-Benz wpisz numer nadwozia

Kolejnym ważnym argumentem za wykupieniem pełnego raportu jest informacja o tym, czy auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc: nie zostało skradzione.

Numer VIN – co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Mercedes- Benz już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.