Przed zakupem samochodu warto sprawdzić dzięki VIN historię pojazdu. Wykupując pełny raport dowiemy się czy nasze auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc: nie zostało skradzione. Warto również sprawdzić kolor lakieru, czy jego obecny stan jest taki jak oryginalny. Często może okazać się, że oryginalnie samochód był całkiem innego koloru niż obecnie.

Zlokalizowanie numeru VIN nie jest najprostszym zadaniem, gdyż w zależności od modelu Mercedes Benz (np. A140, A150, A160, A170, A180, A190, A200, C160, C180, C200, C220, CL160, CL180, CL200, CL220, CLC200, CLC220, CLK200, CLK220), może się on znajdować w innym miejscu. W starszych samochodach, umieszczany był na tabliczce znamionowej pojazdu albo bywał “nabity” czy też wytłoczony na ramie lub karoserii pojazdu. W nowych pojazdach numery często jest widoczny w postaci naklejki za przednią szybą. Jeżeli nie potrafimy zlokalizować numeru, to warto podjechać na SKP i poprosić diagnostę o pomoc. Najłatwiej będzie jednak skorzystać z naszego narzędzia, które jest dostępne na stronie głównej.

Dekoder VIN w Mercedes Benz pozwoli nam na sprawdzenie wszelkich istotnych informacji dotyczących pojazdu. Są to takie dane jak przebieg, historia pojazdu, jego oryginalny kolor czy kraj pochodzenia. Na podstawie takich informacji możemy upewnić się czy auto, które kupujemy jest rzeczywiście takie jakie przedstawia je sprzedawca. Nawet dane o zmianie koloru mogą sugerować poważną stłuczkę. Skorzystaj z naszej strony aby zlokalizować VIN w Twoim aucie.

Dekoder VIN w Mercedes Benz  – wpisz numer nadwozia

Raport jest niezbędną pomocą przy sprawdzeniu używanego pojazdu.  Informacje wchodzące w jego skład stanowią podstawowe zestawienie danych niezbędnych do poznania jego historii. Wszystkie informacje zawarte w raporcie są nieodzownym elementem sprawdzenia auta. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem informacji dostępnym na raporcie autoDNA.

Numer VIN – co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. BMW już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.